خازن کولر گازی اسپیلت

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

خازن کولر گازی اسپیلت

برای راه اندازی موتور از خازن استفاده میکنیم و در کولرهای گاز ما سه نوع خازن داریم
خازن فن داخلی کولر گازی
خازن کمپرسور کولر گازی
خازن فن بیرونی کولر گازی

علت خرابی خازن کولر گازی

1- گرمای بیش از حد محیط
2- نامرغوب بودن خازن کولر گازی
3- پایان عمر خازن کولر گازی
4- قرار دادن خازن اشباه در کولر گازی

 

روش تست خازن کولر گازی

1) بهترین روش تست خازن استفاده از خازن سنج میباشد. در روشهای دیگر شما میتوانید از سلامت خازن مطمئن شوید اما در صورتیکه ظرفیت خازن کاهش داشته باشد مطلع نمیگردید.

2) چنانچه روی خازن اثرات برآمدگی/ ترکیدگی دیده شود خازن معیوب است.

3) بهترین روش با استفاده از اهم متر عقربه ای است، ابتدا دو سر خازن را به هم زده تا چنانچه ولتاژ ذخیره شده در خازن وجود دارد ، تخلیه (دشارژ) شود. باوصل کردن دوسر سیم های اهم متر به دو سر خازنف چنانچه عقربه به سرعت تا انتها رفته و دوباره به آرامی تا وسط صفحه برگشته واز آنجا به کندی به جای اول خود برگردد در این صورت خازن سالم ودر غیر این صورت معیوب است.

روش خطرناک تست خازن کولر گازی

چنانچه دو سر خازن را با دو رشته سیم به ولتاژی که روی آن نوشته شده وصل و سپس به هم متصل کنید ، اگر شعله (جرقه) آبی شدید ایجاد کرد، خازن سالم است و اگر شعله زرد رنگ وضعیف بود، خازن خراب است. ( * این روش توصیه نمی شود )

 

کولر گازی اسپیلت باد گرم میزند علت چیست؟


یکی از دلایل خرابی کولر گازی خازن کولر گازی و برای اینکه بتوانیم خازن را تعویض کنیم حتما از تعمیرکار مجرب استفاده میکنیم زیرا احتمال برق گرفتگی وجود دارد و در ضمن ظرفیت خازن نیز باید درست تعیین شود.

سرویس کولر گازی اسپیلت

بعد از تعویض خازن کولر گازی حتما سرویس کولر گازی را انجام دهید تا مجددا خازن کولر گازی به مشکل برخورد نکرده و رفع ایراد برقی کولر گازی یک تخصص است.

...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : دوشنبه 4 ارديبهشت 1396 ساعت: 16:48